Aktualności

Śląsk lepszy w sparingu

DSC_8723

W czwartym sparingu przed nadchodzącym sezonem ORLEN Basket Ligi nasi koszykarze przegrali na wyjeździe z WKS Śląskiem Wrocław. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego był to pierwszy z dwóch meczów, jakie w ten weekend rozegrają w stolicy województwa dolnośląskiego.

Sztab szkoleniowy czerwono-czarnych po raz pierwszy w trwającym okresie przygotowawczym mógł skorzystać w towarzyskim spotkaniu z Jakuba Karolaka, który kilka dni wcześniej wznowił treningi po urazie dłoni. Ponadto po problemach zdrowotnych do składu powrócił Courtney Ramey. Natomiast Wiktor Kępka i Michał Turewicz pojechali na grę kontrolną ze Startem II Lublin do Warszawy.

Większość rywalizacji w hali "Kosynierka" była zacięta i wyrównana. Prowadzenie przechodziło od jednej do drugiej drużyny. Jeszcze na pięć minut do końca czwartej kwarty różnica pomiędzy zespołami wynosiła zaledwie trzy punkty. Później jednak kapitalną skutecznością popisali się gospodarze i to oni sięgnęli po zwycięstwo.

Następny mecz towarzyski czeka lublinian już w sobotę, 15 września. Tym razem "Startowcy" zmierzą się we Wrocławiu z Kingiem Szczecin. Początek tej konfrontacji zaplanowano o godzinie 16:00.

WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier Start Lublin 96:82 (17:24, 23:17, 23:25, 33:16)

WKS Śląsk: Gołębiowski 17, Whitehead 16, Ponitka 15, Nunez 11, Penava 10, Bogucki 10, Kulikowski, Wiśniewski

Polski Cukier Start: Lecomte 29, Drame 14, Williams Jr 10, Ramey 9, Put 9, Pelczar 5, De Lattibeaudiere 3, Krasuski 3, Karolak, Szymański